Stan uzębienia – karta stomatologiczna

Aktualny stan uzębienia danego pacjenta znajduje się w menu PACJENCI / STAN UZĘBIENIA

#1

Zakładka „STAN UZĘBIENIA” wyświetla aktualny stan uzębienia pacjenta. Wszystkie wykonane podczas odbytych wizyt procedury na zębach zaznaczane są na bieżąco odpowiednim kolorem na wirtualnym stanie uzębienia.

#2

Dodatkową opcją jest szybka edycja stanu uzębienia dla nowych pacjentów lub pacjentów odwiedzających gabinet stomatologiczny po długiej przerwie.

DIAGRAM

Diagram pozwala w szybki i łatwy sposób zaktualizować stan uzębienia pacjenta. Aby włączyć opcję diagramu należy wybrać guzik DIAGRAM w dolnej nawigacji opcji STAN UZĘBIENIA. W oknie diagramu mamy do dyspozycji 13 opcji które służą do uzupełnienia stanu uzębienia.

Uzupełnianie diagramu polega na wybraniu opcji z listy po prawej i zaznaczeniu jej na odpowiednim elemencie zęba. System pamięta tylko ostatnio wybraną opcję. Aby wyczyścić ząb należy skorzystać z opcji „STAŁY”, opcja ta pozwala również na zamianę zęba mlecznego na stały.

WAŻNE – aby zapisać diagram należy kliknąć guzik ZAPISZ. Diagram zostanie zapisany i pod stanem uzębienia wyświetli się data i godzina ostatniej aktualizacji diagramu.

stan uzębienia dokumentacja elektroniczna
stan uzębienia dokumentacja elektroniczna